4x4x24 #DCKM výzva pro ICOS

10.05.2021

Stejně jako v loňského roce, tak i letošní ročník Vltava runu se z květnového termínu přesouvá na termín zářijový. Ve světě běhu je tohle už celkem stará zpráva, ale my jsme to tu ještě nezmiňovaly, tak je třeba to napravit.

Možná Vás zajímá, jestli nám není líto, že naše příprava, o které jsem psala minule, přijde vniveč. Za sebe musím říct, že vlastně ani ne. Za prvé jsem s tím asi tak trochu počítala a proto mě to zas tak moc nemrzí a za druhé se teď už pár týdnů potýkám s nějakými zdravotními trably, takže mi přesun na září přijde celkem vhod. Zatím tedy věřím tomu, že do té doby stihnu pořádně naladit běžeckou formu.

To bysme ovšem nebyli my (my jako #DCKM tým), kdybychom si zas nevymysleli něco jinýho a snad ještě víc bláznivýho. 😊 Jen pro připomenutí. Vloni jsme během květnového víkendu, kdy se měl původně VR konat, běželi vlastní #fakevltavarun závod. Podle možností každého ze členů jsme buď skutečně vyrazili na samotné úseky závodu, nebo jsme si zaběhli požadované kilometry s odpovídajícím převýšením alespoň v domácích podmínkách. Kdo by o této naší akci chtěl vědět víc, nechť mrkne na starší článek s názvem Vltava Run 2020 Poprvé.

V letošním roce pro nás výzvu připravil Špachy. Pozornému čtenáři našeho blogu neunikne, že všechny jeho nápady jsou veskrze úplně šílené a nejinak tomu je i tentokrát. 😊 Kdo se ptá, proč ho teda v týmu stále máme, pro toho bohužel nemám odpověď. 😊 Sama nevím proč jsme se ho ještě nezbavili! 😊 Neeee, samozřejmě ho máme rádi a navíc alespoň on tím svým každodenním běháním udržuje bežeckou morálku, když to my ostatní flákáme. 😊 K jeho obhajobě tentokrát přispívá i fakt, že ta crazy myšlenka nebyla z hlavy jeho vlastní, nýbrž ho naťuknul švagr Feďa. Zase jen pro opáčko, abychom v tom měli všichni jasno - Feďa je loňský nováček v #DCKM týmu, který ovšem od září 2020 nevyzul své běžecké tenisky, neskutečně se zrychlil a běhá vzdálenosti, který jsou pro mě dlouhý i na kole. 😊 Prostě se s tím Špachym fakt hledali, až si Feďu Špachyho ségra našla 😊 .

A tak Roman takhle jednoho dlouhého jarního večera poslal Pájovi odkaz s extrémní výzvou, jejíž název zní 4x4x48. Jde o challenge, ve které musíte každé 4 hodiny uběhnout 4 míle (6,4km) a celé se to koná 48 hodin. Pro podobně zdatné počtáře jako jsem já, kteří sem tam potřebují kalkulačku i pro sečtení dvou dvojmístných čísel, mám výsledek už připraven. 😊 Celkem se během těch dvou dnů uběhne 76,8 km. Což je vzdálenost, kterou zhruba půlka našeho týmu uběhne standardně v rámci celého měsíce. 😊 Chci věřit, že to Feďa vážně posílal jen pro pobavení, aby bylo zřejmý, že existují cvoci, co tohle fakt dají, ale to by to nesměl poslat Špachymu, kterej vyhodnotil, že je to přece skvělý a jdem do toho! Načež to přistálo ve zprávě kapitánovi (mýmu klukovi), který je naštěstí trochu realista, navíc má doma výbornou nápovědu (mě!😊 ) a jen tak btw. i dvě malé děti téměř bez možnosti jejich hlídaní. Takže když se daly výše zmíněné chytré hlavy dohromady, vznikl z toho nakonec kompromis, a sice 4x4x24.

Celý název výzvy je ale o něco delší a zní 4x4x24 #DCKM výzva pro ICOS. Nebudeme se přece ničit jen tak pro nic za nic a aspoň u toho uděláme i nějaký ten dobrý skutek. 😊 Dobrovolné startovné, kterým může každý účastník přispět a jehož doporučená výše je 222,-, totiž půjde na vrub účtu ICOSu, což je českokrumlovská nezisková organizace, která pomáhá seniorům, dětem s postižením, .... zkrátka všude tam, kde je potřeba! A protože chceme, aby se do výzvy mohlo zapojit, co nejvíc osob, lze si podmínky maličko upravit.

Chtěli bychom dodržet původní myšlenku a aktivitu uskutečnit opravdu co 4 hodiny, ale je na každém, zda si zvolí běh na 4 míle nebo třeba "jen" na 4 kilometry. Zároveň dáváme šanci i neběžcům, kteří si mohou dát každé 4 hodiny například 40 minutovou procházku. I co se termínu týče, je to volnější. Nejedná se pouze o víkendovou akci, jako je Vltava run. V této naší výzvě startujeme 17.5. a konec je potom stanoven na poslední květnový den, takže si každý bude moct svou výzvu absolvovat, kdy se mu to bude nejvíc hodit. Třeba my s Davidem se tak budeme moci krásně vystřídat u děti a už nebudeme mít žádnou možnost se vymluvit! 😊 Jde zkrátka o to hecnout se, vystoupit ze své komfortní zóny, potrápit tělo i hlavu (protože o té to bude především, hlavně v nočních hodinách, bych tipla) a pomoct druhým. Do toho přece musí chtít jít každý! 😊

Pokud jsem Vás dostatečně navnadila a chcete to zkusit s námi, dejte vědět. Budeme rádi za každého podobného blázna jako jsme my! 😊 Jestli máte fb účet, mrkněte na událost 4x4x24 #DCKM výzva pro ICOS, kde se všechny informace dozvíte ještě ve větším detailu a zároveň je tam i pár rad, kterých je dobré se držet, abyste se neodpálili hned po prvních pár kilometrech. Tak co, máknete s námi? 😊