Dovolená s Čiperami z Ráje

11.10.2020

Nikam jsme se nechystali a najednou jsme tam byli! Asi tak vypadala příprava na náš výlet do Jizerek, který jsme v tomto týdnu absolvovali a náramně si ho užili. Protože to fakt stálo za to, rozhodla jsem se, že o naší "dovolené" sepíšu článek na blog. Čipery si to totiž určitě zaslouží! 😊

Instagramový účet Čipery z Ráje jsem na síti zaznamenala někdy začátkem tohoto roku. Klasika - byla jsem v šestinedělí, nudila jsem se doma se dvěma dětma a sjížděla ígéčko, známe to. 😊 😊 😊 V té době byla tedy Linda dost čerstvě vylíhnutá, takže jsem se jen pokochala fotkama, jak se dá strávit skutečně aktivní dovolená s dětma, kde se ani jedna strana nenudí, ale víc jsem neřešila.

Znovu jsem na tenhle profil narazila před 14 dny, kdy se pobytu na Šumavě zúčastnila jedna z maminek, které ráda sleduju. Několik dní jsem po večerech koukala na storíčka a litovala, že jsem o tom nevěděla dřív, zvlášť když je to od Krumlova relativně za humny. V neděli 27.9. jsme přišli domů z procházky a já zaznamenala další příspěvek tom, jak skvělý relax to v Prášilech je a že za týden se jede znovu, tentokrát do Jizerek. A ŽE JSOU JEŠTĚ VOLNÉ POKOJE! Rovnou jsem to šla ukázat Davidovi, ale moc nadějí, že bude stejně nadšený jako já, jsem si nedělala. Ono se to totiž jevilo jako taková trochu dámská jízda. Každopádně mě asi nechtěl rovnou poslat do háje, takže řekl, ať zjistím víc. Mailem jsem tedy napsala, že bychom o pokoj měli zájem. Reakce byla bleskurychlá a pro nás dost příjemná v tom smyslu, že je to už prý last minute, takže nám nabízejí pobyt za zvýhodněnou cenu. Jeden trumf do rukávu! 😊 Než jsem s ním ale napochodovala před hlavu rodiny, přistál na IG další příspěvek, kde účastníci hodnotili končící pobyt na Šumavě a byl mezi nimi i chlap!!!! 😊 Takže beru druhé eso do rukávu a jdeme to probrat na rodinnou radu. Myslím si, že i fakt, že kromě výjezdu k rodičům na chalupu, jsme celý rok fakt nikde nebyli, pomohl tomu, aby návrh prošel! 😊 Takže v úterý se rozhodujeme, že o víkendu vyrážíme!

Program začíná v pondělí po obědě a končí se ve čtvrtek po snídani. Protože víme, že cesta na sever bude dlouhá, rozhodujeme se nakonec, že vyrazíme už v neděli ráno, uděláme si někde zastávku, zkusíme během ní unavit děti a během Lindina odpoledního spánku dojedem na místo. Díky tomuhle harmonogramu zvládneme v sobotu ještě s Kryštofem absolvovat jeho první NightRun v Budějkách. My se tentokrát účasti na tomto závodě dobrovolně vzdáváme a po vyhlášení dětských vítězů jedeme domů balit.

Davidova představa je, že vyrazíme v neděli v devět, což se skoro daří. V jedenáct jsme všichni v autě a můžeme frčet. 😊 Cesta probíhá docela podle plánu a po čtvrté hodině jsme v Bedřichově. Hned po výstupu z auta víme, že penzion UKO je skvělým místem pro děti a když se ubytujeme, jsme o tom přesvědčeni úplně. Máme velký pokoj hned vedle společenské místnosti (která se po příjezdu tet mění na dětskou hernu 😊 ) a také vedle vstupu do bazénu. Zároveň jsme v přízemí a koukáme přímo na veliké hřiště, takže vybalování probíhá tak, že Kryštof řádí na prolejzkách a my na něj z pokoje krásně vidíme, případně slyšíme, když něco chce. Na večeři testujeme místní restauraci a jsme také nad míru spokojení. Pro děti tu jsou samozřejmostí židličky i podsedáky, mají tu barevné dětské příbory, dva koutky na hraní, ... prostě všechno na co si rodič nebo dítě vzpomene. 😊 Protože jsme si na celý pobyt zvolili plnou penzi, dostáváme na vyplnění jídelní lístek, kde si můžeme oběd i večeři vybrat ze tří variant. Jedna je lepší než druhá, resp. třetí. No ještě, že máme toho Kryštofa a můžeme vzít vždy od každého jednu možnost. 😊

V pondělí ráno začínají najíždět organizátorky i ostatní účastnice. My se vydáváme ještě do nedalekého Liberce a při návratu už dostáváme welcome drink a dozvídáme se něco k organizaci celého pobytu.

Děti jsou rozdělené podle věku do skupinek (do 20 měsíců, 2-3 roky a starší) a mají 2x denně plavání s lektorkami. Jednou z nich je olympijská reprezentantka v synchronizovaného plavání Alžběta Dufková. Když neplavou, jsou tu hlídací tety, které zajišťují animační program. A ten je vážně rozmanitý! Tvoří, zpívají, tancují, chodí ven, ... ! Prostě pecka! Rodiče mají trénink také 2x denně. Pod vedením Denisy Helceletové (Rosolové) je pro ně dopoledne připravný kruhový trénink a odpoledne trénink běžecký. Obzvlášť z toho běhu mám docela respekt, protože kdo by to nevěděl, tak Denisa je bývalou mistryní Evropy v běhu na 400m, vicemistryní na 400m překážek a několikanásobnou účastnicí olympijských her ve výše uvedených disciplínách. Je ale rozumná, dokáže dobře odhadnout, kdo co zvládne a podle toho mu nakládá. 😊 Na kruháči se věnujeme problémovým partiím (zadek, stehna, břicho, ruce), při běhání si dáváme maximálně minutové intervaly, které zvládáme všichni. Po úterním běhu se navíc přidává ještě aqua aerobic s Alžbětou a kupodivu to není protažení ve vodě, jak se myslím, když na něj vyrážím, ale taky docela makačka. No co si budeme povídat, ve středu cítím i ty svaly, o kterých jsem neměla ani zdání. 😊 

Zatímco v úterý odpoledne se jde po Bedřichově v rámci osobního volna proběhnout David, ve středu si to měníme, po obědě si dávám příjemný sedmikilometrový okruh a David se následně účastní tréninku s holkama. Sice píšu s holkama, protože žádný jiný chlap běhat ten den nebyl, ale jinak jsou tam přítomni hned tři tatínci, takže se ten můj necítí blbě, sám, jako ohrožený druh. 😊

Jestli jsme na začátku měli obavy z Kryštofova plavání, hned po první lekci v bazénu jsme je mohli hodit z hlavu. Ač jsem s ním chodila plavat už od půl roka a měl ho docela rád, zhruba po roce docházení se v něm něco zlomilo a do bazénu jsme ho nedostali ani párem volů. Došlo to tak daleko, že nám odmítal vystoupit z auta, když věděl, že jdeme plavat. A tady? Prvních pár minut se ostýchal a pak začal řádit, cákal, skákal, smál se na celé kolo a byl vyloženě šťastnej, že je ve vodě. Druhý den ráno se ptal, jestli by mohl jít už i na ségřinu lekci a při odjezdu byl nejvíc smutnej z toho, že už nebude moct jít do bazénu. 😊 Přístup lektorek byl opravdu fantastický a ještě jednou jim za to moc děkujeme!

Celý pobyt si s námi trochu zahrává počasí a to je asi tak jediné minus, které bych k této dovolené měla. Bylo to skvělé!!! Byl to takový tábor pro dospěláky i pro děti. Ačkoliv všechny aktivity byly dobrovolné, kromě Lindina odpoledního plavání, které oba dva dny prospala, jsme si nenechali nic utéct. Všichni byli moc fajn, celá organizace byla zmáklá na výbornou. Penzion byl úžasný a jeho personál (především v restauraci) byl opravdu hodně tolerantní a přátelský vůči dětem.

No zkrátka a dobře, když ve středu holky vyvěsily příspěvek o tom, že další pobyt se bude konat v květnu, hned mi David řekl, ať to zarezervuji. Info jsem rovnou poslala i Gabče a další naší společně kamarádce s miminkem a navnadila jsem je natolik, že vezmou tatínky, děti a pojedou taky! 😊 Kapacita je nyní už plně obsazena, ale pokud by i Vás podobná dovolená lákala, sledujte stránky Čiper (www.ciperyzraje.cz) nebo je začněte sledovat na sociálních sítích, určitě ještě něco nového během příštího roku vypisovat budou.

Ještě jednou veliké díky všem Čiperám a v květnu se těšíme na viděnou!