Léto a triatlon Mimoň 2022

01.10.2022

TROCHU nám to tady zamrzlo, zdá se. Ale jen na čtyři měsíce 😊 😊  

Ne, není to proto, že bychom po té dovolené s čiperami na konci května odpadly a teď se probraly z letního spánku 😊 Naopak, o prázdninách jsme si střihly další společný pobyt (v plné rodinné palbě), který jak je asi není úplně překvapením byl aktivní, např. cyklistický a ještě jeden, tentokrát ve složení kvočny + kuřátka překazila angína v týmu dvojčat.

Když už jsem u těch výletů a dovolených...rychlý flashback do roku 2016 a poslední společné dovolené bez mláďat - my, krávy a rakouská jezera a kopce. Nedaávno se mě Kačka ptala jakým filtrem jsme to tenkrát prohnaly... žádným drahá, zaprvý filtry asi ještě nebyly nebo jsme je neznaly a za druhé jsme je nepotřebovaly, žejo. Právě kvůli té absenci droboty. No nic, chtěla jsem to tu zaznamenat, aby vznikl veřejný závazek, že bychom s tím měly pomalu něco udělat a obohatit svět o nějaký ten další klišé příběh matek na útěku.

Podle Kač mám ale jeden skutečnej dluh, a sice shrnutí mojí účasti na tradičním srpnovém mimoňském triatlonu. Fakt mě mrzí, jestli jste kvůli tomu někdo měsíc a půl nespal, ale úplně jsem nevěděla, jestli to stojí za plýtvání papírem, teda jako tím digitálním papírem, prostorem, cloudem. Ale když už jsem se rozhodla to rozhýbat, tak ať je to pohyb všestranný, tedy plavání, kolo i běh.

Pro ty, kdo to vidí jako zbytečné zahušťování již tak přeplněných těch internetů, ale stejně je to zajímá... long story short: absolvovala, přežila, nadávala si, byla ráda, za rok zase. Naskle.

A teď ta delší verze: od doby, co jsme si my nachomýtli k mimoňskému triatlonu se každý rok zmiňuje, že se neví jak to bude další rok, protože koupaliště na kterém se odehrává první, tedy plavecká část závodu, by mělo být rekonstruováno. Jak psala Liberecká drbna před rokem, na jaře 2022 se začne kopat. Nezačalo. Koupaliště bylo vypuštěné, ale stavební práce se nekonaly. Nakonec se vypsal termín triatlonu na tradiční polovinu srpna (druhá srpnová neděle), byť voda v koupališti nebyla (jak mě pravidelně informoval soused na chalupě, který okolo jezdí na kole). Voda tam nakonec byla napuštěna ve čtvrtek před závodem, díky čemuž se ohřála na luxusních 19 stupňů 😊  Jak jsem se teď dozvěděla v rámci přípravy na článek, zrekonstruované koupaliště by mohlo být hotové na oslavu 100. výročí příští léto. Tak uvidíme.

Takže termín zase je, aktivuji náš loňský tým účastníků, kdy se nás na startovní čáru postavilo 9, z toho tři frajerky jako štafeta (v ní já jako utopenec, Kačka jako běhna). S letošní docházkou to nevypadá moc dobře. Přidává se David, Kačka by šla zase ráda do trojky 😊, ale nemá s kým. A nakonec účast potvrzuje Petr Sko. David odpadá ve čtvrtek po pozitivním covid testu, Petr ještě v sobotu pozdě večer potvrzuje, že se vidíme na koupáku, v neděli ráno ale musí svůj příjezd zrušit. Takže jsem na to zůstala sama. Aspoň s přislíbenou podporou fanynky. Spoiler: ta taky nakonec neklapla, ale nevadí 😊 Já jsem stejně vyrazila, za prvý jsem "trénovala" - snažila se, ale jak ukázal samotný závod, nebylo to dost. Za druhý jsem měla propustku na půl dne, tak kdo by se toho dobrovolně vzdal, že! Teď jak to píšu, tak mě napadá, že jsem si třeba mohla sednout do cukrárny a sledovat závod od kafe a zákusku. Nebo se prospat v autě a za 3 hodiny se svěží vrátit. Tak třeba příště 😊

Takže jsem vyrazila, na místě prezence, pozdrav s bývalým kolegou z Lišky, zhodnocení loňského ročníku, kdy kvůli svému karambolu skončil v nemocnici a tudíž jsme se nepotkali na vyhlášení, jdu si chystat věci do depa a hle... nevzdala jsem si sváču, naposledy jsem posnídala dětský narozeninový dort, to by něco chtělo. Když se chystám do jednoty, prohodím pár vět s posádkou vedle zaparkovaného auta a nakonec je oberu o výborný domácí sendvič. Zdá se, že mám dneska formu 😊

Jak se ukázalo později, byla to jediná věc, co mi šla s lehkostí...

Ale už k samotnému závodu. Voda dobrá, teda na nějaký letní radovánky trochu moc osvěžující, ale plavání jsem trénovala v rybníce u nás na Ještědu, takže to mě, nepřekvapilo. Byť o měsíc dřív jsem u našich nevlezla do bazénu, co měl 27 stupňů. Průzračnost vody stejná jako v rybníce, tedy vidíš jen zeleno a hnědo. Taktika plavání jasná: celou dobu plavu prsa, nebudu se hecovat do kraulu, protože nemám přehled o tom, co se děje přede mnou a za hlavně pak v pravidelných intervalech dostávám dávky vody místo nádechu. Dvě a půl kola po koupališti, tedy dva přeběhy po souši. Start společný pro všechny účastníky. S plaváním jsem spokojená, přechod na kolo taky nebyl nejpomalejší. Největší vychytávka (malá kovová obouvací lžíce) se mnou je od prvního triatlonu dodnes. Sednu na kolo, vyrazím odhodlaně vpřed... a na prvním kilometru mě předjelo asi 5 lidí. Co to sakra má být? Realita. I když jsem na kolo párkrát vyjela, dala si jednou sedlo Ještědu, pár dalších kopců, bylo to málo. Neflákala jsem se, makala jsem, stehna v jednom ohni, ale ani tak jsem nepředjela víc než jednu soupeřku. Jak se ukázalo, spadnul jí řetěz na kole a když ho nahodila a dojela, tak si mě pak zobla při běhu. Naštěstí už nikdo další (a ano, byli tam i další za mnou! 😊). Vlastně od druhého kilometru kola to byl dost osamělý závod. Ve druhém cyklo okruhu jsem si byla celou dobu jistá, že fakt musím být poslední, že to není možný, aby v dohledu za mnou už nikdo nebyl. Ale nepropadala jsem zoufalství a fakt se snažila. Důkazem mi je, že to, co jsem v prvním okruhu nevyjela a slezla, jsem ve druhém dala. To je asi tak jediný, na co můžu být "pyšná". V běhu jsem měla problém opačný, a sice, že jsem ve druhém kole přešla z mega pomalého běhu na chvíli do chůze. Největší můj nepřítel bylo moje tělo... nohy co bolely a hlava, co si nadávala proč si sakra myslím, že je dobrej nápad se takovejch akcí účastnit.

Do cíle jsem se každopádně dostala, jak jsem už prozradila ani poslední jsem nebyla. Dala jsem si ještě jednu koupačku v průzračné vodě 😊, tradiční guláš a pivo a na výzvu organizátorů dala své startovní číslo do tomboly s myšlenkou: třeba aspoň něco vyhraju. A taky že vyhrála... startovné na příští rok 😊 😊  Tak uvidíme, jestli někoho z mých kamarádů překvapím k narozeninám volnou vstupenkou 😊 nebo se sama pojedu podívat na to nové koupaliště.

Nechme se překvapit...