My jsme #DCKM

06.05.2019

Po roce je to zase tady. Zbývá posledních 5 nocí a v sobotu v 6:40 (tedy o hodinu později než loni) se postavíme na start Vltava runu.

A kdo vlastně jsme? Pro ty, kdo nás nesledují už od loňského ročníku rychlá rekapitulace: náš tým byl původně složen ze dvou menších skupin. Skupinu, ke které jsme patřily my dvě s Kač, tvořili v základu lidi, co jezdili minikáry a jejich kamarádi. U této skupiny není možné jejich přesné geografické vymezení. 😊 Druhou skupinou jsou jihočeští běžci, kteří se mezi sebou znají z mládí, z dospělosti, z práce či koníčků a třeba z manželství 😊 Dneska už jsem ale jeden tým, a to nejen na VR, ale i na dalších akcích v průběhu celého roku.

Pro letošní Vltavu se trochu obměnilo složení týmu. Z loňského poměru 4:8 jsme letos posílily ženskou část štafety na současných 5:7. Tou, kdo posílila naše dámské řady je Verča, kterou už jste mohli zaregistrovat při NoMen runu. Buď na fotkách nebo na IG účtu blogu, jak se směje Kač, že její druhý úsek vede do takovýho kopce, že není z auta vidět ani jeho vrchol 😊 Stále ale zůstává nevyvážené rozdělení v autech, kdy v "našem" autě (rozuměj v tom, kde jedeme my s Kač) máme na čtyři holky jen dva smraďochy, v druhém autě si Klárka musí poradit s pěti chlapama, co běží a navíc s řidičem 😊 Ale my se nebojíme, že by si s nima neporadila 😊 Druhou změnou v obsazení je Kuba. Kuba od Kuby. Kuba a Kubikula...? Abyste tomu rozuměli, Kuba se k nám přidal přes Kubu, který s námi běžel už loni a kterýmu už teď budou muset všichni povinně říkat Nebe, aby se to nepletlo! 😊 Jo a měníme i řidiče. Single sexy řidič Toman už zaprvé není single (smůla holky, to jste prováhaly), zadruhé už není sexy (Ha! Tak teď si mě najde... 😊 ). Nee, dělám si srandu, chtěla jsem napsat, že zadruhé se letos sešel termín Vltava runu a prvního kola Mistrovství ČR minikár, takže nám dal Toman košem a bude se snažit zabojovat o titul hned od prvního závodu. Takže se budeme vzájemně na dálku podporovat a povzbuzovat ve výkonech. Po jednotlivých předávkách nás tak letos bude vozit Eda. Edo, snad Ti z těch našich keců nepraskne za ty dva dny hlava. A až na chvilku sklapnem, tak si buď jistej, že jen proto, abychom pustili vypalovačky a zpívali 😊 😊 😊 Bůh trpělivosti s Tebou.

Málem bych zapomněla na další organizační změnu. Náš hlavní kapitán, pan Kryštof, si díky slepicím, ovcím a další domácí zvířeně vystačí bez mámy, se skvělou tetou a strejdou, takže Kač si to s námi střihne celý. Takže žádný "v klídečku a bez keců od ostatních si přijedu, odběhnu a zas jedu na pohodu domů", hezky s hodnocením čelíček, statickejch předávek, apod. naživo 😊

A v jaké jsme formě? Ať někdo v lepší nebo v horší, na trati podáme všichni maximální výkon, to už si ta závodní atmosféra zařídí sama. Někdo (že Špachy!? 😊) už má odběhnutou celou délku Vltavy, rozuměj 368,7 km) v jednom člověku za měsíc, někdo nenaběhal tolik, protože ho napadly bacily. Jeden blázen si v neděli ještě střihnul maraton. Někdo běhá viditelně (aneb pod neustálým dohledem špionů v Garmin aplikaci) a tudíž ze své (ne)formy nic neutají, někdo běhá "potají" (čti: nesdílí svoje tréninky) a aspoň má klid 😊. Někdo reaguje a jiný nereaguje na výzvy k víkendovým jihočeským tréninkovým běhům, které začínají mezi 5:30 a 6:30 a běží se v tempu, ve kterém já běžně jedu na kole...z kopce 😊! Někdo je rád, že na jihu nebydlí a tudíž se BOHUŽEL nemůže takových běhů účastnit 😊 Prostě každému, co vyhovuje. Ať se stovkou kilometrů v nohách týdně nebo bez ní, už teď je ze skupinového chatu jasný, že jsou všichni správně naladěni.

A jak nás na trati poznáte? Prvním poznávacím znamením jsou naše barevně vyvedené dodávky, které byly nepřehlédnutelné už loni. A letos budou zas. Novinkou pak je, že od posledního dubnového víkendu nás taky můžete poznat podle týmových triček, kdy v bílo černé kombinaci, s šachovnicí na rukávu a duhově vyvedeným názvem týmu vpředu a jménem na zádech křižujeme republiku - od tréninků jednotlivých úseků Vltavy, přes charitativní běh v Budějkách, Běhej lesy v Lednicko-valtickém areálu až po pražský maraton. 😊 A někteří nasazují k týmovému tričku i týmové čepice ve stejném designu.

Takže vltaváci, nejpozději v sobotu naviděnou a užijte si to, protože ten závod uteče zas děsně rychle...