Ve zdravém těle zdravý duch

14.03.2020

Současná situace v naší republice zasáhla více či méně každého z nás. Omezení skoro všech služeb se člověka zkrátka dotkne, ať chce nebo ne. Aktuální stav rozhodně nechceme nijak zlehčovat. Obě dvě si myslíme, že nařízení vydaná vládou jsou v pořádku a je třeba je respektovat, tečka. My to tak děláme a budeme se toho držet i nadále, ať už to omezení bude jakékoliv. Pouštět se tady do nějakého hlubšího rozboru rozhodně nechceme. Náš blok je o cvičení, o běhání, o závodech a tak tu jen ve stručnosti shrnu, jak konkrétně nás současná situace ovlivňuje právě ze sportovního hlediska. 

V sobotu jsme se měli účastnit prvního závodu RunTour v Českých Budějovicích. Za DCKM rodinu jsme byli, stejně jako na Winter runu, přihlášeni do tří kategorií - Kryštof 500m, já 5 km, David 10 km. Dalo mi to dost velkou práci, ale nakonec jsem v pondělí k účasti překecala i Gab. Dobře, zas tolik práce mi to nedalo, na návštěvu Hladovýho Vokna tu holku utáhnu vždycky.😊 Těšily jsme se, že se zase po nějaké době uvidíme, že si společně zaběháme a nakonec prd! Ale nedá se nic dělat, příležitostí bude v budoucnu ještě hodně, my se budeme těšit třeba na náhradní termín a určitě ještě z budějovického náměstí někdy společně odstartujem. 😊

I přes "fyzické" zrušení sobotního závodu, RunTour vymyslela moc fajn náhradní aktivitu. Pro všechny uživatele Garminu byla vytvořena výzva, do které se mohli přihlásit, uběhnout vzdálenost, kterou měli v plánu v rámci původního závodu (3,5km-rodinný běh, 5km nebo 10km) a svůj výsledek porovnat s ostatními přihlášenými běžci. Zároveň mohli běžeckou fotografii umístit na sociální síť s hashtagem #runtourceskebudejovice a tím se taky alespoň trochu přiblížit závodní atmosféře. Za celý tenhle nápad patří organizátorům určitě veliký palec nahoru. 

Na příští sobotu jsme měli pro změnu naplánovaný rodinný výjezd do Brna, abychom se zúčastnili oblíbeného Běhu Lužánkami. Ten je samozřejmě nyní také zrušen a tak nám nezbývá než alespoň trénovat, abychom na následujícím závodě (ať už bude kdykoliv) vytřeli soupeřům zrak nebo ještě lépe jim natrhli prdel. 😊 Při dnešním běžeckém tréninku jsme se však nestačili divit. U nás v Krumlově to totiž vypadalo tak, že v naší republice nebyl vyhlášen stav nouze, ale minimálně celodenní zákaz vycházení. Pro nás to bylo vlastně docela příjemné, protože na cyklostezce, ani na ovále jsme nepotkali živáčka. Nechápu, kam se všichni poděli. Odpověď mi částečně dala Gábi, když jsem jí celá vykulená tuhle informaci sdělovala. Ona totiž volný víkend jako vždy využila k návštěvě lesa a cestou k němu se jen zírala, jak dlouhá kolona aut stojí u benzinových stanic a .... wait for it.... jaká fronta aut je na McDrivu. :( Světe div se, v lese také nikoho nepotkali. 

Tohle je pro nás obě nepochopitelné. Situace je jaká je, ale to přece neznamená, že musíme sedět doma, čučet na telku nebo do počítačů/tabletů/mobilů. Můžeme chodit ven, dýchat čerstvý vzduch, zlepšovat svou kondici, podporovat imunitu a (za sebe musím ještě dodat) vést k tomu své děti, které nás berou jako vzor. Kryštofa máme tento víkend na hlídání u oblíbené tety Békoko a když mi odpoledne přišlo video s tím, jak společně dělají na louce kotrmelce, měla jsem z toho skutečně upřímnou radost a uvědomila si, že "tady je svět ještě v pořádku". 😊 

Závěrem chci napsat, že určitě neházíme flintu do žita. Věříme, že Vltava Run, který většina z nás považuje za vrchol běžecké sezóny, se začátkem května přeci jen uskuteční a my si ho budeme moci užít. A když ne, tak se Země točit nepřestane. Jde především o zdraví a tentokrát to opravdu není jen klišé, což by si měli všichni uvědomit. 

Krásný zbytek víkendu!