Výzva březen

08.04.2018

Březnovou výzvu jsme pojaly doposud nejvíc komplexně, co se týká zapojení svalových skupin různých částí těla.

Ponechaly jsme si prkno (plank) a časem uvidíte, že nejen pro březen. Jedná se totiž o jeden z nejúčinnějších cviků, neboť naráz zapojí hodně svalů. Hlavním důvodem čestného místa v naší tabulce je touha po neustálém posilování středu těla (core). A to především kvůli správnému držení těla a také správnému provádění mnoha dalších cviků. Navíc se dají střídat jak polohy rukou (na loktech, na natažených rukou, na bosu, atd.), tak polohy nohou (na bosu, zavěšené v TRX, apod.) a nemusíte tak cvičit každý den stejně. I když za nás vede klasika plank na loktech. Při cvičení planku řešíme i jinou věc, spíše úsměvnou věc - sakra, jak to mám takovou dobu vydržet, jak zaměstnat hlavu? Uteče mi ta pekelná chvíle rychleji, když si u toho pustím videa nebo televizi a tím rozptýlím pozornost jinak upnutou na čas? No, každá má nakonec postup jiný, Kačka sleduje instastories a Gábi hypnotizuje stopky položené na podložce a snaží se je hnát kupředu! 😊

Z polohy planku (na natažených rukou) jsme vycházely i pro další cvik, což jsou přískoky snožmo. Stejně jako při planku je třeba si dávat pozor na prohnutí v zádech a raději cvik přerušit po pár opakováních, odpočinout si a pokračovat ve správném provedení. A nebo prostě přerušit proto, že to je fakt makačka (takhle vsedě, vleže u tabletu/mobilu/PC se to nezdá, cooo?)

Největší počet opakování cviků jsme si ale za březen odvičily na dřepech. Obě dvě jsme atakovaly hranici 4000 dřepů a v džínách (i bez) je rozhodně vidět rozdíl 😊 A opět nezůstalo jen u jedné varianty dřepů, točily jsme čtyři typy - klasický dřep, sumo dřep (nohy široko od sebe alá základní postavení v sumo), výpady na jednu nohu a bulharské dřepy. Bulhara uděláte tak, že si jednu nohu položíte nártem na židli/gauč/vanu, druhou předsadíte před tělo natolik, aby při dřepu nepřesahovalo koleno špičku nohy a .... dolů, nahoru. Tento cvik je hodně o držení rovnováhy. K čemuž vám nejlépe pomůže...modří již vědí, zpevněný střed těla!

Ve skrytu duše doufáme, že se nám letos na Spartan race podaří splnit alespoň o jednu překážku navíc a nebudeme tak muset trestně angličákovat 180x (jako minule), ale třeba jen 150x ☺ Tudíž se snažíme zapojovat i ruce, o kterých to na tomhle překážkovém závodě je asi nejvíc. V březnu jsme si tak vymyslely svícen a výdrž v upažení, to vše se závažím 1 kg v každé ruce. Svícen cvičíte tak, že si dáte před obličej paže ohnuté v lokti, předloktími přitisknuté k sobě, činky v dlaních v úrovni čela a otevíráte do stran. Výdrž v upažení jsme cvičily na čas. Ten se stejně jako při planku sakra vleče. Jinak pozor na tendenci rukou postupně klesat. Řešením může být zapálená svíčka, kterou vám partner drží pod bicepsy 😊A taky pozor na ramena, která se naopak snaží stoupat, tedy vytahovat se k uším. Tedy lokty, zápěstí nahoru, ramena dolů. Cca od dvacátého dne v měsíci jsme odložily činky, protože rýsování a zvětšování ramen nabralo nečekaně na intenzitě...a my to nechceme v žádných partiích přehánět. Nooo, dobře, tak na tom zadku to až tak nevadí 😊

V březnu jsme si vyjely na tři dny na lyžovačku do Alp a krásně nám zrovna na jeden z těchto dnů vyšla cvičící pauza, takže jsme si to oddřely celý den jen na svahu (rozuměj půl dne lyžování, půl dne slunění s bombardinem na lehátku) a večer už nemusely blbnout. Jinak jsme v březnu měly pauzy nastavené na každý 4. den, ale nejsme roboti, takže si je každá zařazovala operativně (s ohledem na zdravotní stav či jiné cvičení).


DŘEPŮM ZDAR!
DŘEPŮM ZDAR!