2020: tak TROCHU jiný rok

22.12.2020

Do Vánoc zbývají dva dny, do konce roku devět, tak je ideální doba na nějaké to ohlédnutí za uplynulým rokem.


Za mě to byl hodně jiný rok. Ostatně rovnou začal jiným stavem, tak co jsem měla čekat (kromě dvojčat 😂).

Žádný běžecký závod, žádný Spartan, žádný triatlon. Skoro by to vypadalo, že se nic nedělo... ale úplně tak moc jsem si šunky neválela.

V lednu jsem do toho šlapala ještě fest, kromě naší každoměsíční výzvy to byl jumping - koupila jsem si loni na konci roku totiž permici !!, jasně že ze ¾ propadla..., fitbox, běh, jóga, lyžovačky v Alpách. Prvního února skoro triatlonová příprava kolo, běh a místo plavání jóga, na plavání pak došlo ve zbytku měsíce. Postupně se ale aktivita přesunula do chůze v podobě každovečerních procházek, která gradovala v dubnu (112 km) a květnu (114 km). V červnu a červenci ještě vyšlápnout pár kopců v Beskydech, Orlických horách a na Šumavě a pak alou do porodnice. Tamní výkon se určitě dá taky počítat do kardio-silového kombinovaného workoutu, byť jsem jej nezměřila na hodinkách (chyba ☝️😂).

No a od srpna zpátky v zápřahu: posilování se dvěma různě těžkými závažími, zvedání ze sedu s plnou náloží, balancování na jedné noze, běh po bytě, chůze s kočárkem. Novinkou pak je trénink rychlých startů 😆, který má zabránit vzbuzení Áčka Béčkem nebo naopak, což v budoucnu využiju hlavně na předávkách štafetových závodů. Těch prvních pár desítek metrů než zmizím za roh/z dohledu bude vypadat hodně profi a nabuzeně 😆😆
Celkem to tak za těhotenství hodilo 450 km chůze, něco málo běhu ze začátku a asi 70 km na kole. s kočárkem už se pomalu blížím 200 km (a do konce roku tuhle metu plánuju zdolat). 

Můj nesportovní rok byl v této podobě na dobrovolné bázi 😂, ale spoustě z vás určily tak trochu jiný rok okolnosti... zavřená vnitřní sportoviště, zrušené či přesunuté (a tedy vzájemně v kolizi) závody, zápasy. Budeme rády, když se s námi pod tímhle článkem podělíte o to, jak se změnily vaše původní plány, běžná rutina nebo jestli jste přesedlali na nový (nejspíše venkovní a individuální, prostě COVIDu rezistentní 😆) sport.