O každé zvlášť

Kačka Cepáková

Rok narození: 1988

Bydliště: Český Krumlov, přistěhována z Mladé Boleslavi

Povolání: rodičovská dovolená (Kryštof - červenec 2017, Linda - prosinec 2019)

Kurzy: Barmanský kurz na SŠ (taky by nám určitě bylo dobře, kdybych se toho bejvala držela)

Jumping instruktor (basic, advanced, kids)

Strollering - cvičení s kočárky

Instagram: kacamoh

Gábi Myšáková

Rok narození: 1987

Bydliště: Praha, přistěhována z Náchoda

Povolání: rodičovská dovolená s Laurou a Jakubem (*8/2020)

Kurzy: absolvuji každý den :) trpělivost, tolerance, asertivita

Instagram: gabi.mysakova

O obou společně


Stav: jedna vdaná, druhá to má taky za pár… Kačka je od června 2021 ve svazku manželském a můžete jen hádat, kdo jí to odsvědčil

Velikost oblečení: S-M, 36-38, !!! informace pro všechny sponzory, kteří se pohrnou ještě vehementněji než nápadníci !!! 

Co nás baví: JEDNOZNAČNĚ VÝZVY, nezalekneme se ničeho

Důkaz? Už víc než 4 roky pravidelného cvičení

Co nás ještě baví: HORY (turistika, lyže, G. i snowboard), DOBRÝ JÍDLO, PROSECCO,                    BOHEMKA, KNÍŽKY (ty si teď na tý mateřský moc nevyměňujem)

Známe se asi déle, ale poprvé jsme se tak nějak víc zaznamenaly cca před 20 lety (ježiš, to sem nemůžeme napsat, dyť si budou všichni myslet, že jsme starý jak Metuzalém, COŽ NEJSME!!!!), a to díky společnému koníčku - minikárám, ke kterým nás obě PŘEKVAPIVĚ přivedli naši tatínkové. Ač naše současná minikárová kariéra není příliš valná, vděčíme tomuto sportu nejen za naše přátelství, ale i za spoustu dalšího, ale o tom třeba někdy příště.

Známe se tedy 100 let (zaokrouhleno) a máme přesně ten typ přátelství, kdy jedna větu začne a druhá jí dokončí. Jak je uvedeno výše, tak lehce sportovně založené jsme byly asi odjakživa. Sem tam jsme se projely na kole, in-linech, zašly na spinning, jumping nebo jen tak do fitka, ale rozhodně v tom nebyla žádná pravidelnost.

Zhruba před 8 lety začala Kačka koketovat s běháním. Takhle... poprvé jsem se rozeběhla v březnu 2013, trochu mě to zmohlo, takže další svůj výklus jsem absolvovala v březnu 2014, kdy jsem se do toho ale už "opřela" a minimálně 2x do měsíce jsem někam doběhla. Na jaře 2015 jsem k běhání překecala i svýho kluka a v dubnu 2015 jsme se společně postavili na start prvního závodu ze seriálu Run Tour. Zalíbilo se nám to natolik, že jsme začali objíždět skoro všechny závody tohoto seriálu po celé republice, přidali i sérii běhů Night Run a když na nás vyskočila reklama na Pražskou štafetu, nenapadlo nás nic lepšího než sehnat dva další podobně zkušený borce-běžce a přihlásit se. No a jedním z těchto běžců, resp. běžkyň byla Gábi (tou dobou zkušená cca v běhu za tramvají nebo dobíhání do vinárny na poslední chvíli). Pak už stačilo málo a celá tahle naše skupinka se postupně zúčastnila několika půlmaratonů, v říjnu 2016 jsme si zkusili i náš první Spartan race, v dubnu 2018 druhý (na ten letošní se teprve nechává Gab překecávat), v září 2018 jsme si dali štafetu Praha-Plzeň. A hlavně jsme loni odběhli Vltava run, což je určitě prozatímní TOP zážitek. Letos se na něj chystáme taky, tak sledujte jak trénujeme...

Před prvním Spartanem jsme s Gábi vyhodnotily, že by stálo za to minimálně vědět, co jsou to ti angličáci, které se dělají jako trest za nesplnění disciplíny, takže jsme je cca měsíc před závodem sem tam potrénovaly. Přežily jsme nejen my dvě, ale i zbytek týmu, což byl náš cíl. Jak se později ukázalo, Kačka tento závod, během kterého se plazíš pod ostnatým drátem, taháš kýbly se štěrkem, plaveš v rybníce v 5 stupních nad nulou nebo třeba podplouváš bahnem, absolvovala již těhotná. V roce 2017 si proto od podobných atrakcí musela dát pauzu. Gábi si mezitím zkusila dva triatlony a jako správná kámoška zastoupila Kačku ve štafetě s jejím klukem při budějovickém a ústeckém půlmaratonu. 

Protože Kačky porod i šestinedělí proběhly relativně v pohodě, mohla se sebou začít zase něco dělat a pomalu se dostat zpátky do formy. A tím už se dostáváme ke KGBchallenges, o kterých naleznete bližší info v prvním článku blogu aneb "Jak to vlastně vzniklo".