Běžecký dotazník - update 2021

10.01.2021

Před necelými dvěma lety jsme pro Vás sepsaly článek, ve kterém jsme zodpověděly tři základní otázky týkající se běhu, abyste si mohly udělat představu, jak to s ním vlastně máme.

Za ty dva roky se pár věcí změnilo. Především jsme se obě staly dvojnásobnými maminkami a to se, ať chceš nebo ne, na volném čase "lehce" podepíše. 😊 A tak jsme si řekly, že by bylo fajn, udělat malý update článku a na stejné otázky si znovu odpovědět. Plus jsme teda ještě přidaly další dvě bonusové otázky, abyste se dozvěděli třeba i to, co chystáme na letošní rok.

Kde běháš nejraději?

Gab: Mám novou lokalitu: Dalejský park ve Stodůlkách. Je to 500m okruh, nový asfalt, pro mě ideál, že nemusím s kočárkem řešit žádné obrubníky, nájezdy na chodník, výmoly. Nikdy dřív jsem nekroužila ovál... (pozn.od Kač: já začala s oválem taky až na mateřský, to je asi nějaký znamení 😊)

Kač: Venku! Běh na páse mi nic neříká, dost možná i proto, že ho doma nemáme. 😊 Nejčastěji běhám po asfaltce a vyhovuje mi to, ale v loňském roce jsem párkrát zařadila i lesní běh, který mě nadchl, že jsem se s velkou slávou poprvé přihlásila na Běhej lesy Karlštejn. A tam to byl takovej masakr, že jsem se vrátila zase pěkně zpátky na asfalt. 😊 Kdo nečetl, nechť si najde článek, který jsem o tomhle závodě napsala. I z něho vyplývá, že nejraději běhám stále po rovině, ale nově si teda sem tam i nějaký ten kopec záměrně naplánuju, abych trénink trochu oživila.

Jinak běhám nejčastěji v Krumlově a v jeho okolí.

Kdy běháš nejraději - denní doba?

Gab: Aktuálně nemám žádnou oblíbenou denní dobu, spíš se to přizpůsobuje možnostem našeho denního režimu. Takže může být i dopoledne, ale odpadl večerní běh.

Kač: Když mám hlídání! Denní doba se dvěma dětmi nějak přestala hrát roli. Sice pořád platí, že neumím běhat brzy ráno a nechci běhat pozdě večer - tj. po osmé hodině večerní, protože pak nemůžu do půlnoci usnout, což s kombinací s nočním buzením dětí, není úplně dobrý. Ale jak jsem neměla ráda běhání za tmy s čelovkou na hlavě, tak teď mu docela holduju, protože zkrátka musím, pokud chci vyběhnout.

Kdy běháš nejraději - roční období?

Gab: Dřív jsem říkala, že jaro. A teď vlastně nevím, tak trochu jsem to zapomněla 🙃 Tím, že znova "začínám", tak mám radost z každého vykumprdění se. 😆 A pomyslně se o to víc poplácávám po ramenou, když je to v tomhle zimním nevlídným počasí. Vlastně dávám znovu šanci veškerému počasí a ročním obdobím, aby se mi zalíbilo.

Kač: Na tom se od minule nic nezměnilo - jaro/podzim. Když je teplota mezi 12 až 20 stupni. Ale lehký posun jsem zaznamenala v oblíkání během zimy. Nějak už to dokážu líp odhadnout a před skříní trávím minimum času. Dost možná je to způsobený i tím, že moje šatní skříň se nachází v dětském pokojíčku a kdybych před ní postávala moc dlouho, mohlo by se stát, že by mě děti samotnou ven vůbec nepustily. 😊

Kolik jsi uběhla v loňském roce?

Gab: TAK TO VÍM PŘESNĚ, to mám i rekord... 4 km, 1. února, po 20 km na kole. 

Kač: Na konci prosince 2019 jsme porodila, do konce února jsem byla v šestinedělí, v rámci něhož jsem běh úplně vynechala. Pak jsem si nastavila běžecký plán v aplikace Garmin connect a podle něj jsem s menšími pauzami jela až do října. I díky tomu jsem v loňském roce poprvé překročila hranici 1.000km za rok, resp. za 10 měsíců a přiznám se, že jsem z toho měla upřímnou radost. 😊 Zase se mi potvrdilo, že všechno jde, když se chce. (PS: tuhle otázku jsem nevymyslela já, abych si mohla honit ego, tu navrhla Gábi, FAKT!!!! 😊 )

Máš nějaký běžecký cíl na rok 2021?

Gab: Zkusit běhat pravidelně. Zatím s kočárkem, časem třeba i bez něj. Co do počtu km, tak určitě víc než loni... 😂 Jo, tak to jsem vlastně už splnila první týden v lednu. 😆 Tak 10x víc než loni!

Kač: Nemám. Chci běhat tak, aby mě to bavilo a měla jsem z běhu radost. Prostě žádná křeč nebo nucení se do něčeho. Ačkoliv teda vybíhat do mrazu a tmy občas trochu přemlouvání dá. 😊 No jo no a další tisícovka by byla samozřejmě taky hezká. 😊