Půl roku s námi za námi

04.07.2019

Dlouho jsme se neozvaly. Nezabalily jsme to, nepřestaly jsme cvičit a ani jsme se nepohádaly a nepřestaly spolu kamarádit. Jen nám (stejně jako každý rok) dává léto nějak zabrat. Víc než u počítačů se snažíme si teplé počasí užívat venku a na psaní prostě není tolik času. Další článek, který jsme Vám slíbily, se měl týkat průběhu letošního Vltava runu a protože Naivka je moje druhé jméno, tak ve skrytu duše pořád věřím, že vás o něj nepřipravíme. Co si o tom myslíš Ty, Gábi? 😊 (ta ho má sepsat, jen aby bylo jasno 😊 )

Dneska bychom ale chtěly napsat pár řádků o ovečkách roku 2019. O hvězdách, které to s námi táhnou téměř všechny už půl roku. Nebojte, nebude to článek zaměřený na faunu, ani astrologii. 😊 Těmi ovečkami a hvězdami mám na mysli úžasné holky, ženy, mámy, které se v letos v lednu odhodlaly, že se sebou chtějí něco dělat a rozhodly se zkusit to s námi, respektive s naší výzvou.

Na úvod ještě něco málo k výzvě samotné. Cviky vymýšlíme vždycky na celý měsíc a během jednotlivých týdnů většinou navyšujeme jejich opakování. Protože ale chceme, aby provedení cviků bylo především kvalitní, není navyšování vždy pravidlem. Na začátku měsíce zasíláme do společné konverzace fotky nebo videa, jak má daný cvik vypadat. Zaměřujeme se především na problematické partie, čili zadek, břicho, střed těla, ale nevynecháváme ani ruce nebo třeba zádové svalstvo. Snažíme se, aby cvičení bylo různorodé, zábavné, aby se dalo provádět kdekoliv a kdykoliv - ani dovolená se tak nemůže stát výmluvou 😊 - a aby nebylo časově moc náročné, tzn. zabralo maximálně půl hodiny každý den. Co je ještě taková naše specialita, tak je fakt, že NIKDY nezačínáme 1. den v měsíci, a to z jednoho prostého důvodu. Kolikrát jste si už řekli, že začnete od prvního? A kolikrát jste skutečně začali a vydrželi? 😊 My cvičíme od 3. nebo klidně od 5. a věřte, že za těch prvních pár dní nám fakt nic neuteče.

Teď už ale k tomu nejdůležitějšímu. K těm, o kterých to má dnes být. Většina holek, které s námi nyní cvičí, se do toho pustila hned v lednu (novoroční předsevzetí je teda další z oblíbených a málo dodržovaných aktivit, ale jak je na našich příkladech vidět, někdy se zadaří 😊). Na úvod jsme je požádaly o to, aby se doma přeměřily (břicho, boky, zadek) a vyfotily.... a pak jsme to luply na instagram a facebook, aby se všichni pobavili/vyděsili.😊 Ta druhá část věty je samozřejmě žert. Fotky si holky nechaly jen pro sebe, nezasílaly je ani nám, ani nikam jinam. Jen jsme chtěly, aby byla zdokumentovaná startovní pozice, protože si myslíme, že je to důležité.

Aniž bychom o to samy žádaly, tak nám nyní po půl roce cvičení, přišla od holek postupně zpětná vazba v podobě srovnání lednových a aktuálních fotografií. A je to taková nádhera, že nás to dokopalo k tomu konečně sepsat nový článek, ke kterému můžeme (se souhlasem holek) přiložit i výše zmíněné fotky. Kdyby ty obrázky na začátku roku nevznikly, tak tu změnu leckterá ani nevidí, protože ženské oko je prostě sakra kritické. Daleko lepší je oko manželovo/partnerovo, ale jeho slovo zas dost často nemá takovou váhu, protože si myslíme, že nás chtějí nějakou tou lichotkou jenom konejšit, případně mají nějaký vroubek na žehlení anebo po nás budou něco chtít. Nemám pravdu, dámy? 😊 Váha je taky dost špatný ukazatel. Na té změna nemusí být vidět skoro vůbec. Že zhubnu kilo, dvě, za půl roku? Když tak dřu každý den? No to je snad výsměch, ne?!!! Jenže je třeba si uvědomit, že sval je těžší než tuk a když se tělo formuje, tak svaly sílí. Fotky a centimetry tak prostě zůstávají těmi nejlepšími ukazateli.

U všech našich "svěřenkyň" je největší posun vidět v oblasti břicha a zadku. Když už se holky pustily do cvičení, postupně se daly i na úpravu svých jídelníčků. To z toho většinou totiž vyplyne tak nějak samo. Ono po knedlu vepřu zelu se cvičí dost blbě a dát si ho po té, co 20 minut makáte jak vzteklí, to se vám už taky většinou moc nechce. 😊 Dost výrazně je u holek taky vidět, resp. nevidět posun s celulitidou. Tahle ta potvora totiž pohyb moc ráda nemá, a když se hýbete pravidelně, tak od vás uteče, aniž byste si toho sami všimli.

Co se jídelníčků týče, tak se nás během uplynulých měsíců holky ptaly i na to, co jíst. Stejně jako se však nepasujeme do rolí žádných fitness trenérek a děláme jen to, co samy víme, že funguje na naše těla, tak ani v oblasti zdravého stravování nejsme nijak erudované. Můžeme zase jenom předat zkušenosti, jak to děláme my a co se nám osvědčilo, ale každé tělo je samozřejmě jiné a každý si musí tu svou cestu postupně najít sám. Obě dvě s Gab zastáváme názor, že pokud nemá člověk nějaká zdravotní omezení, tak by měl tělu dávat úplně všechno, to znamená i tuky nebo třeba sacharidy. Jen je nutné u toho trochu přemýšlet - třeba ve smyslu JAKÝ tuk jím nebo KDY si sacharidy dopřávám.

Z proměn holek máme obě dvě opravdu upřímnou radost. My děláme to, co nás baví a že tím pomáháme i někomu dalšímu, aby se cítil lépe, to je strašně fajn pocit. Takže jen tak dál, děvčata!!! Jste skvělé a jsme rády, že jste se do toho s námi daly. Slibujeme, že se budeme snažit pořád vymýšlet takové cviky, které vás budou bavit a budete díky nim moci úspěšně pokračovat ve svých progresech.

Poplácaly jsme se po těch ramenou dostatečně?! 😊 Je všem jasný, jaká paráda to naše cvičení je? 😊 No snad jo a pokud ne, tak nám to prosím napište, my to ještě nějak vyšperkujem. 😊

Užívejte léta, vody, sluníčka, zmrzliny, aperolu, cvičení prostě všeho, co máte rádi a co vás dělá šťastné!

PS: Komu je po nás smutno, nechť sleduje náš instagramový nebo facebookový účet @kgblok. Tam jsme i přes lenivé léto aktivní pořád. 😊 Pac a pusu, KaG